loading...

مرجع رسمی مقالات لوازم آرایش

بازدید : 1
شنبه 8 فروردين 1399 زمان : 2:37

بهترین مارک کرم پودر
این اصطلاح از ریشه کلمه و واژه «بیک» انگلیسی (Bake) در معنای پختن، که یک پروسه زمانبر میباشد، آمده میباشد. اسم دیگر این مرحله از آرایش و پیرایش کوکینگ (cooking) نیز است. بیک کردن یک تکنیک آرایشی ست که امروزه در بین میکاپ آرتیست‌ها (Make up Artists) بسیار دوستداشتنی شده‌است.

این تکنیک مشتمل بر زدن مقدار متعددی از یک پودر سپید رنگ با تناژ رنگ‌های پر‌نور و گرم ذیل دیده، روی تی زون (T-Zone)، تحت خط رژگونه و روی زنخدان میباشد. پودر بیک همینطور برای فیکس کردن پیرایش و به چنگ آوردن چربی بیش تر اثاثیه پیرایش به فعالیت می‌رود.این مرحله پس از زدن کرم پودر و کانسیلر انجام می‌شود. پودر بیک سبب ساز می‌گردد که کرم پودر به خیر و خوبی روی پوست بخوابد. از ریختن و ماسیدن پیرایش پرهیز مینماید. از خط افتادن در خط خنده، تحت دیده و در خطوط پایین دیده نیز دوری کرده و پوشش دهی و ماندگاری آرایش و پیرایش را ارتقاء می‌دهد. این تکنیک آرایشی دارای سابقه‌‌‌ای تاریخی میباشد که به زمان‌ی مصر باستان و اوایل زمان‌ی ویکتوریا گشوده می‌شود. طبقه‌ی بالای اجتماع در آن دوره از این تکنیک در پیرایش استعمال می‌کردند که نشاندهنده‌ی میزان دارایی، اعتقاد‌ها و طبقه‌ی اجتماعی آنان بود. اسباب آرایشی در آن عصر نمادی از طبقه‌ی بالای اجتماعی، و نماد‌‌‌ای از تقدس به شمار میرفت. در حالتی که چه مصریان باستان به آرایش و پیرایش غلیظ دیده شناخته گردیده اند، از محصول‌ها آرایشی فیس نیز به کار گیری میکردند البته تمرکزشان اضافه روی سیرتکامل‌ها بوده میباشد. اگرچه اسباب و اثاث آرایش و پیرایش در حین عصر پیشرفت گستره‌‌‌ای داشته میباشد ولی همچنان تحت عنوان آرم‌‌‌ای از گنج و طبقه‌ی اجتماعی باقی‌مانده میباشد. از زمان‌ی رنسانس تا قرن بیستم، طبقات ذیل خیس اجتماعی در گوشه و کنار‌های کاری بیرون از منزل درگیر به فعالیت شدند و این اتفاق افتاد سبب ساز تغییر و تحول رنگ پر‌نور و سپید اروپایی به تیره در اثر اشعه‌ی خورشید شد. در فیض گرایش به داشتن فیس رنگ پریده یا این که پوست بسیار پر‌نور، به وسیله طبقات بالای اجتماعی و خانواده‌ی سلطنتی پدیدآمد تا طبقه‌ی بالای اجتماع را از طبقات زیر مستقل نماید. پوست هر چه پر‌نور خیس بود، نشاندهنده‌ی طبقه‌ی اجتماعی و اصالت بیشتری بود. با این تفاسیر چرایی پر‌نور بودن پوست ملکه الیزابت و آوازه وی به‌این رنگ پوست معلوم میشود.


وسایل لازم برای این تکنیک آرایشی، کانسیلر، پودر بیک، بیوتی بلندر یا این که اسفنج آرایشی و یا این که براش می‌باشد. تکنیک مشهور ترین میکاپ آرتیستی که درباره‌ی پودر بیک کلیپ‌های اکثری ساخته میباشد، به‌این رخ می‌باشد:

در آغاز کرم پودر خویش را بزنید.
آن گاه کرم بدور دیده خویش را بزنید.
از کانسیلر مایع برای تحت دیده توسط‌ی براش یا این که دست استعمال فرمایید.
توسط‌ی اسفنج یا این که بیوتی بلندر آن را پخش نمائید.
مجدد از کانسیلر به کارگیری فرمائید و بعد آن را پخش و محو نمائید.
یک براش برای فیکس کردن آرایش و پیرایش توسط‌ی پودر نیاز دارید.
اسفنج آرایشی خویش را به وسیله‌ی آب یا این که اسپری آرایشی نمدار نمایید بعد از آن پودر بیک را فارغ از پخش کردن فقط در نصیب‌هایی که می‌بایست بیک شوند بگذارید.
پس از 5 تا 10 دقیقه توسط‌ی براش بادبزنی پودر بیک را از روی پوست، جارو فرمائید.
این مرحله تماما ذوق و سلیقه‌‌‌ای میباشد. اکنون می‌توانید از یک پودر (پنکک) برای فیکس کردن آرایش و پیرایش خویش به کار گیری نمائید.
می‌بایست دقت داشت که پودر بیک، یا این که اثاثیه آرایشی مثل فیکساتور، پرایمر و … اسباب آرایش و پیرایش منحصر به فرد گریم و آرایش و پیرایش ماهر و منحصر مراسم مختص میباشند و به کار گیری‌ی روزمره از آن‌ها پیشنهاد نمی‌شود. همان طور که یکی دارای شهرت ترین میکاپ آرتیست های‌هالیوودی که از اولی اشخاصی میباشد که در سبک آرایشی خویش به کارگیری از پودر بیک را وارد کرد و بعداز آن این تکنیک برای سلبریتی‌های متعدد عمومیت پیدا کرد ، فقط در مراسم یگانه مانند فرش قرمز‌رنگ از این تکنیک به کار گیری می‌نمایند.

پودر بیک به کار گیری‌های دیگری نیز دارااست. در عکاسی مدلینگ و تبلیغاتی از این پودر برای روی پیرایش استعمال می‌نمایند تا تحت نور و روشنایی‌هایی که روی نوع‌ها اعمال می‌گردد آرایش و پیرایش بر اثر حرارات تغییر و تحول موقعیت ندهد و آرایشی کامل و مات داشته باشند. همینطور از پودر بیک تحت عنوان تهیه و تنظیم کننده رنگ تحت دیده و برای کاور کردن تیرگی ذیل دیده نیز استعمال میشود. به کارگیری دیگر این پودر به‌این فیس میباشد که گذشته از زدن سایه، در ذیل دیده، پودر بیک نهاده می‌گردد و پس از اتمام سایه زدن، پیگمنت‌های سایه که روی پودر بیک ریخته گردیده به وسیله‌ی براش بادبزنی جارو می‌شود و بدین ترتیب تحت دیده تماما پاک میماند.

با دقت به جور پوست کرم‌ پودر گزینش نمایید
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : 22
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 2
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 2
 • بازدید ماه : 5
 • بازدید سال : 6
 • بازدید کلی : 6
 • کدهای اختصاصی